Czy spędziłeś już weekend w Świętokrzyskim?

Najstarsze góry w Polsce są dla Ciebie i Twoich najbliższych zagadką i nieodkrytym miejscem na mapie Polski. To należy jak najszybciej zmienić!

Mamy plan na Świętokrzyskie. Wiemy, że każdą podróż należy rozpocząć od wyznaczenia szlaku z najciekawszymi atrakcjami turystycznymi danego regionu. W planach wycieczek zazwyczaj uwzględniamy czas jej trwania, ilość osób, i ich wiek oraz środek transportu. Zwracamy uwagę na kwestię finansów i budżet, którym dysponujemy. Pragniemy pogodzić naszą potrzebę komfortu z przyjaznymi cenami. Idealna letnia eskapada oznacza dla nas wiele atrakcji, odwiedzanie miejsc, które odpowiadają naszym zainteresowaniom i pasjom. W Górach Świętokrzyskich znajdziemy wiele perełek dla miłośników historii, architektury, sztuki, rezerwatów przyrody i osobliwości natury. Dla turystów, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, a ich obowiązkowym towarzyszem jest plecak, komplet kijków trekkingowych lub rower, przygotowane zostały imponujące propozycje tras. A jeśli naszym żywiołem jest duża woda? Gdy naszym ulubionym celem rodzinnych wycieczek i urlopów jest pobyt nad jeziorem, zalewem i zbiornikami wodnymi? Świętokrzyskie nas nie rozczaruje i w tym zakresie! Do wyboru mamy kilka wspaniałych miejsc a lista kąpielisk w regionie jest duża.

Najważniejsza jest baza noclegowa. Rzuć towarzyszom podróży hasło – hotel z basenem świętokrzyskie. Przecież to od nas zależy z jakich atrakcji będziemy korzystać w trakcie naszego urlopu. Oczywiście im pogoda ładniejsza, tym bardziej realne i kuszące jest nasze przemieszczanie się po szlakach Gór Świętokrzyskich. Im woda cieplejsza i temperatura wyższa, wypoczynek naszych najbliższych sprowadza się często do pluskania w wodzie i opalania na plaży. Gdy jednak pogoda nam nie dopisze i nici z pobytu na górskim szlaku lub na kąpielisku? Bardzo często przecież doświadczamy takiej rozczarowującej aury w Polsce, nawet w środku lata! Wiemy, jak bardzo może nam pokrzyżować plany brzydka pogoda. Mierzymy się zazwyczaj z problemami typu jak zapełnić czas, aby nie dopadła nas nuda i kapryszenie dzieciaków. Taka obawa towarzyszy nam co roku! Z opresji wybawić nas może odpowiednie miejsce hotelowe, w którym postanowimy się zatrzymać. Szukając ofert bazy noclegowej na nasz wypad w ten zakątek Polski powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy możemy tam znaleźć alternatywę na zimne, deszczowe dni. W Górach Świętokrzyskich też znajdziemy takie ośrodki hotelowe, gdzie będziemy mogli skorzystać z zabaw i rekreacji w basenie. A może planujecie wypoczywać tylko we dwoje? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wasz pobyt w hotelu w Świętokrzyskim zapisał się jako najbardziej romantyczny weekend.

SPA

Spa dla dwojga – idealny sposób na relaks

W życiu każdej pary są takie dni, które wymagają specjalnej oprawy. Różnego rodzaju rocznice, uroczystości i niecodzienne okazje skłaniają wszystkie pary do poszukiwania pomysłów na umilenie i urozmaicenie tych chwil.

Romantyczna kolacja – magiczny czas dla dwojga

Dobrym pomysłem na miłe spędzenie czasu we dwoje jest romantyczna kolacja w dobrej restauracji. Nic tak nie poprawi humoru jak wyborne jedzenie zaserwowane w klimatycznym miejscu. Na spędzenie wspólnego wieczoru warto wybrać cichy, niezatłoczony lokal, tak aby w spokoju móc cieszyć się wzajemnym towarzystwem. Warto też upewnić się wcześniej, że jedzenie serwowane w danej restauracji przypadnie do gustu naszej drugiej połówce – niektóre osoby z wyboru lub z konieczności nie spożywają niektórych pokarmów takich jak mięso czy ryby. Wybierając się do romantycznej restauracji warto również zadbać o detale takie jak strój czy makijaż.

A może randka w kinie?

Wszystkim miłośnikom filmu może spodobać się pomysł na randkę w kinie. Kino to świetna opcja dla tych, którzy dopiero się poznają, ale także dla par z dłuższym stażem. Wspólne oglądanie filmu pomoże nam się zrelaksować i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Na randkę tego typu lepiej sprawdzi się mniejsze kino studyjne – kameralna atmosfera mniejszych kin zapewni nam poczucie intymności i bliskości.

Aktywny wypoczynek w górach

Weekend w górach to kolejny pomysł na to, jak w ciekawy i zarazem aktywny sposób spędzić czas we dwoje. Wybierając się w góry, w łatwy sposób możemy połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem. Co więcej, jeżeli lubimy nieco mocniejsze wrażenia i jesteśmy do tego przygotowani fizycznie, dobrym pomysłem może okazać się również wspinaczka wysokogórska – wszystko zależy tak naprawdę od nas i od naszych upodobań. Zaletą pobytu w górach jest także świeży powietrze i spokój – wybierając zakwaterowanie, warto zdecydować się na miejsce oddalone od głównych centrów turystycznych.

Spa dla dwojga – relaks na wyciągnięcie ręki

Czasami jesteśmy nie tylko zmęczeni fizycznie, ale również wyczerpani psychicznie. Nie mamy sił kompletnie na nic i jedyne o czym marzymy jest to, żeby ktoś się nami zajął. Jeżeli marzy nam się weekend pełen relaksu, spa dla dwojga będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. W spa zrelaksujemy nasze ciało i duszę. Dzięki zabiegom oferowanym w hotelach i kurortach nabierzemy nowych sił i odpoczniemy jak nigdy dotąd. Spa dla dwojga, dzięki coraz bardziej rozbudowanej ofercie resortów, gwarantuje mnogość różnego rodzaju zabiegów. Spa dla dwojga spełni wymagania nawet najbardziej wymagających.